شادوساکس (shadowsocks) همان پراکسی ساکس نسل پنج (SOCKS5) است که باهدف حفاظت از ترافیک شبکه ایجاد و باعث افزایش حریم شخصی و دور زدن فیلترینگ می‌شود.

ازلحاظ فنی، shadowsocks هیچ ارتباطی با VPN ندارد. این سرویس یک VPN نیست، یک پروکسی است. VPN یک رابط شبکه مجازی است که شما می‌توانید همه‌چیز را از طریق آن ارسال کنید. پروکسی یک سرور است که برای انتقال اطلاعات به یکدیگر استفاده می‌شود دو تفاوت عمده بین آن‌ها وجود دارد. سرعت شادوساکس در مقایسه با VPN بسیار بیشتر هست. در حد یک VPN قدرتمند هست و اتصال‌های VPN مانند OPENVPN رو هم رمزنگاری و بستر مناسبی رو برای انتقال دیتا فراهم می‌کند. رمز نگری که در این سرویس بسیار قابل‌انعطاف و در الگوریتم‌های مختلف فراهم‌شده هست! برخلاف تونل اس‌اس‌اچ شادوساکس از UDP استفاده میکند.

ویژگی ها:

بزرگترین ویژگی Shadowsocks تنظیم آسان آن است. این تکنولوژی یک پروکسی ساده و قدرتمند است که طولی نمیکشد تا راه اندازی شود و مناسب برای دسترسی به محتوای محدود است.

شادوساکس قابلیت راه انداری در سیستم‌عامل‌های مختلف را دارد!

یکی دیگر از مزایای Shadowsocks مخفی کردن انتخاب ترافیک آن است. شما می‌توانید انتخاب کنید که کدام بخش از ترافیک شما توسط Shadowsocks تحت تأثیر قرار گیرد  این امر می‌تواند دسترسی به محتوا محدود در داخل و خارج از محل شما را داشته باشد. به‌عنوان‌مثال: شما در چین هستید و می‌خواهید به Gmail دسترسی داشته باشید. با استفاده از Shadowsocks، می‌توانید ترافیک Gmail را به‌عنوان «دستگیره» انتخاب کنید، درنتیجه دور زدن بلوک دولت چین. بااین‌حال، شما هنوز هم قادر به دسترسی به وب‌سایت‌های تنها چین است. در مقابل، VPN تمام ترافیک را به سرور انتخابی شما رمزگذاری می‌کند، بنابراین سایت‌های منحصربه‌فرد چین تنها در یک دستگاه موجود نیست.

شادوساکس یکی از فیلترشکن‌های پرطرفدار در کشور چین است این سرویس متن‌باز و رایگان است علاوه بر این رمزنگاری قابل‌انعطاف، بروز رسانی بالا، سازگاری با سیستم‌عامل‌های مختلف از ویژگی‌های اصلی این سرویس است

شادوساکس بر اساس پراکسی ساکس کار می‌کند البته از رمزنگاری بالای برخوردار است و در حد یک وی پی ان دیتا را رمزنگاری می‌کند الگوریتم‌ها هرچند ماه آپدیت می‌شوند در حال حاضر سرویسی امن و کارآمد برای دور زدن فیلترینگ است

آموزش:

در اندروید ابتدا یکی از ssr ها را کپی کنید و سپس داخل برنامه بر روی shadowsocks R تپ کرده (لمس کنید) و بر روی علامت + بزنید و سپس بر روی Import from Clipboard بزنید و OK کنید. بعد از اضافه شدن شادوساکس ها در پروفایل می‌توانید هر یک را انتخاب کنید و از صفحه اصلی برنامه بر روی موشک بالای صفحه تپ کنید تا برنامه فعال شود.

در ویندوز پس از دانلود فایل زیپ و اکسترکت کردن آن فایل ShadowsocksR-dotnet4.0 را باز کنید و در تسکبار ویندوز کنار ساعت بر روی آیکن برنامه (شبیه موشک) کلیک راست کرده و گزینه Import SSR links from clipbord را بزنید و از برنامه استفاده کنید. برای غیر فعال کردن برنامه نیز بر روی آن کلیک راست کرده و گزینه Quit را انتخاب کنید 


بعد از نصب برنامه شادوساکس روی لینک های زیر بزنید و از طریق برنامه شادوساکس لینک را باز کنید و OK را بزنید


دریافت شادوساکس اختصاصی رایگان


USER 0 (اختصاصی)

USER 1

USER 2

USER 3

USER 4

USER 5

USER 6

USER 7

USER 8

USER 9

USER 10دانلود برنامه

سایت اصلی


Windows

shadowsocks-win: GitHub

Shadowsocks-Qt5: GitHub

Outline Windows

GitHub

Direct Download

 

Mac OS X

ShadowsocksX-NG: GitHub

Outline macOS

GitHub

App Store

 

Linux

Shadowsocks-Qt5: GitHub

Outline Linux

GitHub

Direct Download

 

Android

shadowsocks-android:

Google Play (beta)

Outline Android

GitHub

Play Store

Direct Download

 

iOS

MobileShadowSocks:

Big Boss

Outline iOS

GitHub

App Store
برای مشاهده مطالب جدید به وب سایت زیر مراجعه کنید

stickers.blog.ir