نحوه ساخت و طراحی استیکر متحرک تلگرام در نسخه 5.9.0

برای ساخت استیکر متحرک تلگرام شما می‌توانید از تمامی برنامه‌هایی که قابلیت ساخت و طراحی وکتور را دارند استفاده نمایید ولی نکته مهم این است که درنهایت برای متحرک‌سازی آن می‌بایست خروجی را وارد برنامه افتر افکت Adobe After Effect نمایید، پس در انتخاب برنامه خود برای طراحی دقت لازم را داشته باشید.

تلگرام برای خروجی گرفتن از انیمیشن یک اکستنشن متن‌باز بنام Bodymovin-TG برای افتر افکت توسعه داده است که می‌توانید روی گیت هاب آن را مشاهده نمایید و توضیحات دقیق‌تر آن را مشاهده نمایید، به‌طور خلاصه بخواهیم بگوییم، این برنامه روی افتر افکت شما نصب می‌شود و درنهایت انیمیشنی که ساختید را با فرمت اختصاصی تلگرام که TGS. نام دارد، خروجی می‌گیرید.

برای نصب Bodymovin-TG روی افتر افکت در ابتدا می‌بایست برنامه ZXP Installer را نصب نمایید، سپس آخرین نسخه Bodymovin-TG را از گیت هاب دانلود نمایید.

برنامه ZXP Installer را اجرا کنید و فایل Bodymovin-TG را بر روی آن بکشید و رها کنید تا نصب شود.

پس از انجام مراحل بالا، می‌بایست افتر افکت را باز کنید و مراحل زیر را انجام دهید:

در ویندوز : به منوی Edit بروید و از زیر منوی Preferences گزینه Scripting & Expressions انتخاب کنید و تیک گزینه Allow Scripts to Write Files and Access Network  را فعال کنید.

در مک : به افتر افکت بروید و از منوی Preferences گزینه Scripting & Expressions را انتخاب کنید و تیک گزینه Allow Scripts to Write Files and Access Network را فعال کنید.

درنهایت درصورتی‌که تمامی مراحل را به درستی طی کرده باشید می‌بایست از زیر منوی Windows و Extensions گزینه Bodymovin for Telegram Stickers را مشاهده نمایید.

🌐برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید از این لینک که به زبان انگلیسی است دیدن فرمایید.

مواردی که در حین طراحی می‌بایست رعایت کنید:

*حداکثر سایز مجاز برای طراحی ۵۱۲ در ۵۱۲ پیکسل است.

*استیکرهایی که متحرک می‌کنید نباید از آن محیط متحرک خود خارج شوند یا درواقع ناپدید شوند.

*حداکثر زمان انیمیشن ۳ ثانیه است.

*انیمیشن می‌بایست به‌صورت حلقهوار تکرار شود و استوپ نکند.

*حداکثر سایز استیکر ۶۴ کیلوبایت باشد.

*زمانی که استیکر شما متحرک می‌شود، شما مجاز به استفاده از این افکت‌ها و عملکردهای افتر افکت نیستید : Expressions, Masks, Mattes, Layer Effects, Images, Solids, Texts, 3D Layers, Merge Paths, Star Shapes, Gradient Strokes, Repeaters, Time Stretching, Time Remapping, Auto-Oriented Layers

درصورتی‌که از هر یک از موارد فوق استفاده کنید، پلاگین Bodymovin-TG اجازه خروجی گرفتن از استیکر را به شما نخواهد داد.

منتشر کردن استیکر متحرک در تلگرام

برای انتشار می‌بایست به ربات stickers پیام بدهید و ربات را استارت کنید، سپس دستور / newanimated را ارسال کنید و سپس فایل انیمیشن خود را با فرمت TGS. آپلود کنید.

استیکر شما نیاز به یک آیکون خواهد داشت که می‌بایست با سایز ۱۰۰ در ۱۰۰ پیکسل آن را آپلود کنید، فراموش نکنید که انیمیشن شما نباید بیش از ۳ ثانیه باشد.